Belarus Press Photo v Brně
Aktuálně
Pátek, 21 Září 2012 16:50

 

alt

25. září proběhne v Brně vernisáž výstavy Belarus Press Photo. Kolekce obsahuje všechny oceněné fotografie z posledního ročníku. Samotná výstava bude ke shlédutí v Domě pánů z Kunštátu (Dominikánská 9) a bude ji možno navštívit v obvyklých návštěvních hodinách (středa-neděle 10-18 h), a to až do 7. října. Vstupné je dobrovolné.

Na akci je možné podepsat petici Amnesty International za propuštění nespravedlivě vězněného aktivisty Aleše Bialiackého. Dále je připraven sběr plyšových medvídků, kteří budou s podpisem a výzvou propuštění konkrétních vězňů a k dodržování lidských práv zasláni běloruskému velvyslanci v Praze. Tato akce souvisí s incidentem ze 4. července, kdy dva členové švédské reklamní firmy Studio Total přeletěli jednomotorovým letadlem z Litvy do Běloruska, kde na padáčcích shodili přibližně 800 plyšových medvídků nesoucích plakátky volající po svobodě projevu.

Výstava je součástí divadelního festivalu scénického čtení běloruských autorů pořádaného divadlem FESTE. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách divadla.

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář

busy