Dům lidských práv ve Vilniusu

Běloruský Dům lidských práv ve Vilniusu je mezinárodní projekt, jehož cílem je poskytnout perzekuovaným běloruským organizacím bezpečné zázemí pro jejich činnost. Probíhají v něm semináře, školení, konference, tiskové konference, veřejné diskuze i pracovní setkání. Projekt je využíván především běloruskými lidskoprávními organizacemi, ale také zahraničními subjekty pro akce spojené s Běloruskem. Zřizovatelem Domu je norská nadace Human Rights House Foundation, Občanské Bělorusko je jedním z mezinárodních partnerů projektu.

Pro více informací o Domě lidských práv a jeho aktivitách:
- webové stránky Domu lidských práv v angličtině
- webové stránky Domu lidských práv v běloruštině

Informace o aktivitách domu také můžete dostávat mailem, v angličtině. Přihlásit k rozesílce se můžete vpravo dole na adrese http://humanrightshouse.org/Members/Belarus/About_HRH_Belarus/index.html.Prohlášení k trestu smrti pro dva občany Běloruské republiky – otevřený dopis
Dům lidských práv ve Vilniusu
Pátek, 07 Květen 2010 23:28

Dne 14. dubna přijali členové Human Rights House Network spolu s řadou mezinárodních organizací včetně Občanského Běloruska prohlášení na obranu lidských práv v souvislosti s vykonáním trestu smrti nad dvěma občany Běloruska, Andrejem Žukem a Vasilem Juzepčukem. Signatáři vyslovují pobouření jak nad samotným faktem dalšího použití nejvyššího trestu, tak zároveň i nad tím, že Bělorusko ignoruje své mezinárodní závazky na poli lidských práv.


Český překlad textu otevřeného dopisu.

 
Dům lidských práv ve Vilniusu přijímá přihlášky do online kurzu pro právníky
Dům lidských práv ve Vilniusu
Středa, 09 Prosinec 2009 03:35

Do kurzu o lidských právech se mohou přihlásit kromě běloruských právníků i právníci z Ruska, Ázerbájdžánu a Gruzie. Termín podání přihlášek je 20. prosince 2009. Více informací viz zpráva Domu lidských práv.

 
Informační leták běloruského Domu lidských práv
Dům lidských práv ve Vilniusu
Sobota, 31 Říjen 2009 16:13

Publikujeme informační leták Domu lidských práv ve Vilniusu (v angličtině).

Factsheet Domu lidských práv | 377 kB | formát PDF Factsheet Domu lidských práv (e-mailová verze) | 90 kB | formát PDF
 
Dům lidských práv vyhlašuje konkurz na účast v projektu pozorování voleb
Dům lidských práv ve Vilniusu
Sobota, 24 Říjen 2009 03:36

Běloruští účastníci se v rámci projektu zúčastní týdenní intenzivního kurzu ve Vilniusu a také voleb na Ukrajině v lednu 2010 (jako akreditovaní krátkodobí pozorovatelé). Přihlášky je možné zasílat do 8. listopadu 2009. Více informací v běloruštině:http://humanrightshouse.org/Articles/12002.html

 
Distanční vzdělávání běloruských právníků
Dům lidských práv ve Vilniusu
Pátek, 26 Červen 2009 03:37

Dne 17. června se v běloruském Domě lidských práv ve Vilniusu konala schůzka pracovního výboru, který naplánoval roční distanční kurz pro advokáty ze čtyř post-sovětských zemí. 25-30 advokátů z Běloruska, Ázerbajdžánu, Ruska a Tádžikistánu se bude školit v aplikaci mezinárodního práva a lidských práv do své každodenní advokátní praxe. Kurz bude distanční, proto nemusí opouštět své místo bydliště a práce.

Více informací naleznete zde:
- v angličtině
- v běloruštině