Evropské rádio pro Bělorusko

Občanské Bělorusko se v září 2004 stalo spoluzakladatelem Evropského rádia pro Bělorusko (ERB) se sídlem ve Varšavě.

Cílem tohoto mezinárodního rozhlasového projektu je poskytovat běloruským občanům, jejichž přístup k nezávislým médiím je současným režimem omezován, objektivní informace a kvalitní hudební program. Rádio vysílá přes satelit, na velmi krátkých vlnách a na internetu.Reportáže a soutěž z Česka na ERB
Evropské rádio pro Bělorusko
Úterý, 08 Červen 2010 08:17

Od 8. června bude Evropské rádio po dva týdny každý den v 11.30 vysílat reportáž z České republiky. Mezi tématy bude mj. život zahraničních studentů v Čechách, jak to je ve skutečnosti s legalizací měkkých drog nebo jak se v Čechách žije bezdomovcům. Do 20.00 je možné každý den odpovídat na otázky spojené s reportáží a večer mezi 21.00 a 22.00 se budou udělovat ceny poskytnuté českou ambasádou v Minsku. A kromě toho - hlavní cenou obou týdnů vysílání jsou dvě letenky do Prahy! Hra o vítěze proběhne 18. června ve 21.00. (Časy jsou uvedeny v minském čase.)

Сzech Teleport: English

Тэлепорт у Чэхію: беларуская

Телепорт в Чехию: русский

 
Návštěva Evropského rádia pro Bělorusko v Praze
Evropské rádio pro Bělorusko
Sobota, 08 Květen 2010 09:30

Na počátku dubna navštívilo Českou republiku vedení Evropského rádia pro Bělorusko. Ředitel, šéfredaktorka a koordinátorka projektů prezentovali výsledky práce a strategii Rádia správní radě Občanského Běloruska (Občanské Bělorusko je jedním ze zakladatelů Rádia) a Ministerstvu zahraničních věcí ČR (MZV ČR projekt ERB dlouhodobě finančně podporuje). Představitelé ERB se také setkali s ministrem zahraničních věcí Janem Kohoutem, se kterým diskutovali o současné situaci svobody médií v Bělorusku. Seznámili se také se způsobem vedení zahraniční rubriky Hospodářských novin, s fungováním internetového zpravodajského serveru Aktualne.cz, s informováním o volbách na portálu ČT24 a s rozhlasovou stanicí pro mladé Rádio Wave.

 
Evropské rádio pro Bělorusko v roce 2009
Evropské rádio pro Bělorusko
Pondělí, 15 Březen 2010 22:11

V roce 2009 pokračovalo vysílání Evropského rádia pro Bělorusko. Toto rádio vysílá z Varšavy za podpory české, americké a dalších vlád od roku 2006 a má v současnosti 280 000 posluchačů a přes 150 000 Bělorusů čte každý měsíc zprávy ERB přetištěné v jiných médiích, např. na populárním http://www.tut.by.

 
Evropské rádio pro Bělorusko získalo akreditaci
Evropské rádio pro Bělorusko
Čtvrtek, 03 Prosinec 2009 00:37

Evropské rádio pro Bělorusko, podporované mimojiné i českým Ministerstvem zahraničních věcí, získalo v listopadu akreditaci pro otevření kanceláře na území Běloruska. Dne 30. listopadu pak akreditaci pro práci v Bělorusku získalo konkrétních dvanáct novinářů ERB. Toto dostatečně průlomové rozhodnutí běloruské úřady přijaly několik dní před revizí sankcí ze strany EU.

 
ERB zorganizovalo třetí ročník festivalu "Be Free"
Evropské rádio pro Bělorusko
Středa, 23 Září 2009 00:42

22. a 23. srpna se více než 20 000 lidí zúčastnilo třetího ročníku festivalu "Be Free". Na festivalu vystoupilo víc než 20 hudebních skupin z Běloruska, ale také Ukrajiny, Polska a Francie.

Ačkoli jde o festival běloruské hudby, konal se stejně jako v minulých dvou letech na Ukrajině. Podle organizátorů zatím není možné uspořádat podobně velkou akci v Bělorusku, protože tamní úřady kladou na organizátory nepřiměřeně vysoké administrativní nároky. V letošním roce se tedy festival konal v Černihově.

 
Mailová rozesílka zpráv Evropského rádia pro Bělorusko
Evropské rádio pro Bělorusko
Čtvrtek, 16 Duben 2009 16:37

Nyní nově existuje možnost dostávat denně přehled základních článků na webu Evropské rádia pro Bělorusko přímo do mailové schránky. K rozesílce v angličtině či běloruštině je možné se přihlásit zde: http://www.euroradio.fm/ru/758/261/28529/.

 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2