Stipendia

 

Na této stránce budeme umisťovat informace o nabídkách stipendií pro zájemce s Běloruska v České republice i dalších zemích. Pokud máte zájem o více informací nebo byste nás chtěli upozornit na chybějící nabídku, kontaktujte nás prosím na adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  . 
Počet zobrazených 
1 Vládní stipendia České republiky
Vláda České republiky poskytuje běloruským zájemcům každý rok několik stipendií ke studiu na českých vysokých školách, včetně jazykového a přípravného kursu. S případnými dotazy se obracejte na Velvyslanectví České republiky v Minsku, které má tento program na starosti.
2 Mezinárodní visegrádský fond
Mezinárodní visegrádský fond nabízí pěti až desetiměsíční stipendia vynikajícím studentům nebo absolventům běloruských univerzit pro studium v jedné ze zemí Visegrádské skupiny (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Další kolo přihlášek bude uzavřeno na konci ledna 2010.
3 Běloruský zpravodaj o stipendiích pro běloruské studenty a dalším - Adukacyja.info
4 Zpravodaj Nadace Pontis
Slovenská nadace Pontis vydává v ruštině zpravodaj o nabídkách stipendií nejen v České republice pro zájemce z Běloruska. Zpravodaj si můžete stáhnout zde
5 Erasmus Mundus
6 Univerzita Karlova v Praze
Univerzita Karlova v Praze nabízí stipendia pro politicky perzekuované běloruské studenty. Více informací najdete na níže uvedené adrese.
7 Masarykova univerzita v Brně