JAK MŮŽETE POMOCI

OBJEDNEJTE SI NAŠE NEWSLETTER

Zadáním emailové adresy se přihlásíte k odběru newsletteru a informací o našich akcích a o aktuálním dění v Bělorusku. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. Děkujeme za váš zájem.

NÁŠ ODKAZ NA VAŠEM WEBU

Chcete-li na své stránky umístit náš banner, uložte si obrazek:

dodejme-odvahu
baner-odvahu-1024x139
JSTE NOVINÁŘ (KA)?

Chcete psát o Bělorusku? Potřebujete kontakty v Bělorusku? Chcete tam odjet kvůli reportáži? Můžeme pomoci informacemi, kontakty, se zajištěním cesty, případně i částečně finančně přispět, pokud budete článek/články z cesty publikovat v periodiku se zajímavou čteností.

Kontaktujte nás na info @ civicbelarus.eu.

SPOLEČNÝ PROJEKT S BĚLORUSKEM

Pokud máte zájem o kontakty na běloruské organizace, které se zabývají podobnými projekty jako vy, napište nám, kontakty zajistíme: info @ civicbelarus.eu.

Pomůžeme vám také s případným fundraisingem.

POMOZTE JAKO DOBROVOLNÍK
  • v České republice

Můžete pomoci s doprovody běloruských návštěv, tlumočením, překlady, aktualizací webu nebo například při společném přemýšlení nad spoluprací s Běloruskem.

  • v Bělorusku

Můžete po určitou dobu pracovat v některé z běloruských nevládních organizací. Financování nezajišťujeme, ale pomůžeme s vyhledáním dobrovolnického programu, případně vám běloruská organizace zajistí ubytování a vy uhradíte cestu (zpáteční lístek na autobus 3 000 Kč), vízum (60 EUR) a stravu.

Kontaktujte nás v případě zájmu: info @ civicbelarus.eu.

PŘIJMĚTE DOBROVOLNÍKA Z BĚLORUSKA

Dobrovolník z Běloruska se ve Vaší organizaci nebo ve Vašem úřadě může naučit mnohé, co pak bude moct přenést a zrealizovat ve své organizaci v Bělorusku. Není obtížné najít v Bělorusku mladého člověka, který se domluví anglicky či jiným rozšířeným cizím jazykem a zastane ve Vaší organizaci spoustu práce.

Pro více informací nás kontaktujte na info @ civicbelarus.eu.

JSTE UČITEL ČI PROFESOR?

Můžete poskytnout své přednášky k publikaci na webu nezávislé běloruské humanitní instituce.

Mezi žádané oblasti přednášek patří literatura, novodobá historie, žurnalistika, filozofie a další společenské vědy. Přednášky přeložíme do běloruštiny a budeme je publikovat na webu, který v Bělorusku využívá několik tisíc studentů (16 let a výše) jako podklady ke studiu. Na svých státních školách k mnohým zajímavým tématům nemají přístup. Pošlete nám návrh témat, případně přímo vaše přednášky či články na adresu info @ civicbelarus.eu.

Pracujete na základní či střední škole a Vaše škola by měla zájem o spolupráci s běloruskou? Pro žáky z obou zemí to bude bezesporu přínosné a objevné. Nemůžeme pomoci zajistit výměnu finančně, ale zprostředkujeme Vám kontakt se vstřícnou běloruskou školou.

Můžeme na Vaší škole také uspořádat přednášku či diskuzi o Bělorusku, občanské společnosti a lidských právech. Dejte nám svůj zájem vědět na adrese info @ civicbelarus.eu.

UMÍTE ŠKOLIT NEVLÁDNÍ ORGANIZACE?

Školíme naše běloruské kolegy v České republice i Bělorusku v nejrůznějších tématech, např. ve vedení veřejných kampaní či v prezentaci činnosti médiím a na internetu. Pokud se domníváte, že znáte téma, ze kterého by běloruští kolegové v nejrůznějších sférách neziskové činnosti měli prospěch a uměl/a byste ho předat formou tréninku či článku, dejte nám vědět na info @ civicbelarus.eu.

Stejně tak budeme rádi, pokud se Vaše organizace bude chtít podělit se svými zkušenostmi s běloruskými organizacemi aktivními ve stejné oblasti. V případě zajímavé nabídky můžeme zajistit a hradit Váš výjezd do Běloruska.